Léčba

Adjuvantní fytoterapie

Adjuvantní, neboli podpůrná léčba rostlinami

Adjuvantní, neboli podpůrná léčba rostlinami, vedená lékaři a specialisty na fytoterapii, představuje důležitou součást komplexní terapie v našem Centru. Vracíme se ke kořenům medicíny a využíváme účinků tradičních i zapomenutých rostlin pro podporu léčby chronických otoků i dalších onemocnění. Na rozdíl od tradičního bylinkářství však vycházíme z poznatků vědeckého oboru fytoterapie.  Naší snahou je individualizace nastavené léčby tak, aby podporovala a maximálně potencovala celkový efekt terapie.

Pro podpůrnou fytoterapii využíváme především bylinné čaje, extrakty, potravní doplňky v kapslích a profesionální přípravky pro péči o pokožku s otoky. Uvedené rostlinné formy nepoužíváme samostatně, ale vždy je kombinujeme s ostatními metodami komplexní léčby chronických otoků.                   

Tým odborníků na adjuvantní fytoterapii:

MUDr. Jiří Landa - lékař, gynekolog s onkologickou praxí. Studiem bylin a jejich účinků se začal zabývat nedlouho po dokončení Lékařské fakulty. V roce 1993 vytvořil technologii získávání účinných látek z bylin a dokončil přípravu unikátní kombinace látek s účinky proti zánětu dásní a parodontóze. Za bylinnou ústní vodu získal v roce 2008 Zlatou medaili za "Nejlepší dentální produkt" na Světovém kongresu integrované medicíny. Následně se začal věnovat podpůrné bylinné léčbě dalších chorob, především zánětlivých stavů, nádorových onemocnění a také žilně-lymfatické nedostatečnosti.

Doc.Ing. Petr Kaštánek, PhD - vědecký pracovník, biotechnolog. Přednáší na VŠCHT v Praze, vede řadu velkých státem podpořených grantových projektů. Je zakladatelem výzkumné společnosti EcoFuel Laboratories a společnosti BIOCEN Laboratories, výrobce značky NEOBOTANICS. Díky jeho výzkumné činnosti a vývoji nových účinných látek, vznikla řada unikátních patentů. Je expertem v oblasti využití přírodních bioaktivních látek z mikrořas a léčivých rostlin pro podporu zdraví. Za své aktivity získal v roce 2016 ocenění VIZIONÁŘ ROKU.

Prof. RNDr. Miroslav Vosátka, CSc. - vědecký pracovník, přednáší na Přírodovědecké fakultě UK v Praze na Katedře experimentální biologie rostlin, působí v Botanickém ústavu AV ČR v Průhonicích. Celoživotně se zabývá využitím prospěšných mikroorganismů v rostlinné produkci. Dlouhodobě spolupracuje se zahraničními výzkumnými institucemi a firmami. Mimo jiné se podílel na projektu S.A.W.E.R. (Solar Air Water Energy Resource), který byl prezentován na Světové výstavě v Dubaji v roce 2021. Cílem projektu je zúrodnění dubajské pouště.

MUDr. René Vlasák - aktivně se podílí na vývoji nových produktů, které vycházejí z vědeckých poznatků a z jeho dlouholetých zkušeností v lymfologické praxi. Prosazuje komplexní, holistický přístup k léčbě nejen chronických otoků.

Objednávání

Adjuvantní fytoterapii neordinujeme samostatně. Je vždy součástí Komplexní dekongestivní terapie otoků.
Po - Čt: 8:00 - 19:00
Pá: 8:00 - 16:00
CPM Lymfocentrum s.r.o.
Londýnská 730/59, 120 00 Praha 2
+420 221 620 214
+420 221 620 215
crossmenu