Léčba

Křečové žíly

Křečové žíly

Křečové žíly (varixy) vznikají většinou jako následek dědičně podmíněné chronické žilní nedostatečnosti. Vedle genetických faktorů ovlivňuje jejich rozvoj především těhotenství, obezita, dlouhé stání či sezení, nízká pohybová aktivita, hormonální terapie atd.

Neléčené varixy představují nejen estetický problém, ale mohou vést také k rozvoji obtíží a zdravotních komplikací, především křečí, svědění kůže, otoků, bolestí, ekzémů, pigmentací, zánětu žil nebo ke vzniku bércového vředu.

Léčba křečových žil

Úvod do péče představuje konzultace s žilním chirurgem v naší ambulanci. Na základě vyšetření Vám lékař navrhne individuální léčebný postup, který zahrnuje chirurgický výkon a v případě potřeby také konzervativní péči.

Nabízíme:

• šetrné chirurgické ošetření
• výborný kosmetický efekt
• minimální dobu rekonvalescence
• operace s krátkodobou hospitalizací v nemocnici
• ambulantní výkony
• preventivní péči proti vzniku nových varixů a dalších žilních obtíží
• služby osobního terapeuta

Naší specialitou jsou operace větších, rozsáhlých varixů a reoperace po opakovaných chirurgických výkonech.

Chirurgické výkony v celkové anestezii

Pro ošetření rozsáhlejších varixů

Šetrná radikální operace s invaginačním strippingem

Metoda pro terapii velkých žil a žilních chlopní. Ačkoliv výkon patří do spektra tradičních ošetření, používáme při této operaci velmi jemné techniky, které nepoškozují okolní tkáň, šetrně odstraní poškozenou žílu a umožní rychlé hojení.

Miniinvazivní flebectomie

Flebectomií ošetřujeme postranní a středně široké cévy. Výkon je prováděn velmi jemně, z malých vpichů, přes které lékař poškozenou žílu vyjme. Ranky není třeba uzavřít stehem, velmi rychle se zacelí a zcela vymizí. Flebectomie doplňuje ošetření žil invaginačním strippingem.

Uvedené typy operací provádíme na operačním sále v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově.

Pooperační péče

Cílem pooperační péče je minimální bolestivost operované končetiny a rychlý návrat k běžným aktivitám. Pracovní neschopnost není nutná, přesto však doporučujeme cca týden klidový režim. V průběhu pooperačního období máte možnost trvalého kontaktu s osobním terapeutem, který sleduje proces hojení, pomáhá v péči o operovanou končetinu a je Vám k dispozici v případě dotazů.

Ambulantní chirurgické výkony v lokální anestezii

Pro ošetření menších křečových žil

Kosmetická flebectomie

Velmi jemná technika pro cílené vyjmutí malých a středních žilek, s vynikajícím kosmetickým efektem. Na kůži nezanechává jizvičky ani barevné změny.

Sklerotizace

Injekční aplikace sklerotizačního roztoku pro ošetření nejmenších žilek (venektázií). Sklerotizační roztok vede k „zatavení“ ošetřené žilky, která se postupně změní ve vazivový proužek a vstřebá se.

Uvedené zákroky provádíme přímo v CPM. Výkony nevyžadují pracovní neschopnost.

Dlouhodobá preventivní péče

Chirurgickým ošetřením naše péče nekončí. Dbáme především na dlouhodobou prevenci, jejímž cílem je udržovat končetiny bez obtíží, s vyhovujícím kosmetickým efektem.

Preventivní péče zahrnuje:

• lékařské kontroly a monitorování zdravotního stavu
• doporučení režimových opatření
• doporučení případných farmakologických a bylinných prostředků
• kompresivní punčochy
• včasné léčení nově vzniklých žilek

Objednávání

Na vyšetření se objednávejte výhradně na tel. 221 620 214 – 215
Cena konzultace pro pacienty, kteří nejsou pojištěni u uvedených pojišťoven – 700 Kč.

Některé chirurgické výkony, léčebné postupy a péče osobního terapeuta nejsou hrazeny ze všeobecného zdravotního pojištění. Cena se pohybuje u ambulantní péče od 1 000 – 5 000 Kč, u větších operací od 9000 do 15000 Kč.
Po - Čt: 8:00 - 19:00
Pá: 8:00 - 16:00
CPM Lymfocentrum s.r.o.
Londýnská 730/59, 120 00 Praha 2
+420 221 620 214
+420 221 620 215
crossmenu