Léčba

Lymfedém
Lymfedém, neboli lymfatický otok, vzniká zhoršením odtoku lymfy z postižené oblasti.
Léčba
Flebedém
Flebedém, žilní otok - patří k nejčastějším chronickým otokům dolních končetin. Vzniká z důvodu nedostatečné funkce žil při tzv. chronické žilní insuficienci. Krev není správně odváděna k srdci, hromadí se v žilách, ve kterých dojde k přetlaku a následně i k městnání tekutiny v tkáních mimo cévy – tím dochází k rozvoji otoku.
Léčba
Lipedém
Lipedém je chronické bolestivé onemocnění podkožní tukové tkáně. Jeho podstatou je městnání mezibuněčné tekutiny mezi zvětšenými (hypertrofovanými) tukovými buňkami v podkoží.
Léčba
Obezita
Tvar naší postavy je ovlivněn lokalizací tukové tkáně (tzv. predilekčními místy ukládání tuku). Dědíme jej po předcích, obdobně jako například barvu vlasů nebo očí.
Léčba
Křečové žíly
Křečové žíly (varixy) vznikají většinou jako následek dědičně podmíněné chronické žilní nedostatečnosti. Vedle genetických faktorů ovlivňuje jejich rozvoj především těhotenství, obezita, dlouhé stání či sezení, nízká pohybová aktivita, hormonální terapie atd.
Léčba
Adjuvantní fytoterapie
Představuje moderní bylinnou léčbu, kterou se vracíme ke kořenům medicíny. Fytoterapie neboli bylinkářství provází lidstvo od nepaměti a patří k nejstarším léčebným systémům na světě.
Léčba
Po - Čt: 8:00 - 19:00
Pá: 8:00 - 16:00
CPM Lymfocentrum s.r.o.
Londýnská 730/59, 120 00 Praha 2
+420 221 620 214
+420 221 620 215
crossmenu